Tarja & Tuomas o Century Child

7. srpna 2008 v 18:43 | Victoria Vanity
Bless the Child

Tuomas: Jedna z nejlepších písní jakou jsem kdy pro Nightwish napsal. Je srozumitelná, velmi dynamická. Tato píseň jde ve šlépějích Hanse Zimmera.

Tarja: Podle mého názoru je to nejlepší píseň na Century Child. Je plná emocí. Když jsem pro ni dělala ve studiu vokály, cítila jsem se opravdu sklíčeně a osaměle. Kapela nahrála tuto píseň velice dobře, takže posluchač může tu náladu vycítit. Když jste sami a zoufáte si, neměli byste nikdy ztrácet naději. Když ji ztratíte, jste bez ducha a ztracení.

End of All Hope

Tuomas: Tato píseň je podobná titulnímu songu Wishmastera. Není v ní místo pro oddech - pouze naprostá síla od začátku do konce.

Tarja: End of All Hope je stejný druh písně jako Wishmaster. Texty jsou plné smutku a frustrace. Na druhou stranu dává hudba a můj hlas této písni nádech naděje. Zpívám tak, že není úplně jasné, o čem píseň opravdu je. Myslím si, že přestože je tato píseň velmi heavy a bombastická, je zároveň i dost záhadná.

Dead to the World

Tuomas: Je to duet, možná souboj mezi Tarjou a Markem. Refrén se vám bude zavrtávat do mozku dokud ho buď budete milovat nebo ho budete nenávidět.

Tarja: V této písni jsem dosáhla něčeho, o čem jsem nikdy nesnila. Zpívám duet s Markem. Bylo zajímavé sledovat jak se píseň během nahrávání mění. Aranže byly obtížné. Dva zpěváci můžou udělat píseň lépe něž jeden pokud oba udělají dobrou práci :o).
Ever Dream

Tuomas: Je to co se týče kompozice nejtradičnější píseň na Century Child. Byla taky naším prvním singlem ve Finsku. Běhá mi mráz po zádech, když slyším její orchestrální část.

Tarja: Náš finský singl a náš takzvaný rádiový hit. Je to docela jednoduchá píseň s klidnou melodickou linkou. Vyjadřuje naději na lepší časy.

Slaying the Dreamer

Tuomas: Tuto píseň jsem napsal místo toho, abych něco rozmlátil baseballovou pálkou.
Hudba je nejlepší ventilací agrese, to je jisté! Na koncertech se nejvíc bavím, když hrajeme právě Slaying the Dreamer.

Tarja: Byla jsem touto písní velice inspirována. Když jsem ji zpívala často na turné, zjistila jsem, že ji můžu zpívat daleko tvrději než ve studiu. Perkele!!! Myslím, že Tuomas byl totálně naštvaný, když tuhle píseň psal a jsem si jistá, že každý dokáže rozeznat rozdíl mezi Slaying the Dreamer a ostatními písněmi na Century Child. A můžu říct, že mám náš tvrdší zvuk radši právě kvůli Slaying the Dreamer.

Forever Yours

Tuomas: No dobře, rozumím srovnání s písněmi z Titanicu, ale tato balada má upřímnou a nevinnou základní myšlenku.

Tarja: Myslím si, že je těžké napsat krásnou baladu o nejkrásnější věci na Zemi. Je pro mě snazší zpívat více smutné písně. Naneštěstí to není jedna z našich nejlepších balad, ale na nahrávce má dobrou šanci. Nerada ji poslouchám, protože jsem naprosto nespokojená s mým zpěvem na ní.

Ocean Soul

Tuomas: Miluju způsob, jakým tuto píseň Tarja zpívá. Ocean Soul je velmi osobní píseň - je jednoduchá a dojemná. Je to moje oblíbená píseň na Century Child.

Tarja: Tuomas mi jednou řekl, že je to jedna z nejdůležitějších písní na albu. Bohužel jsem byla nemocná a ve studiu jsem byla bez hlasu. Opravdu jsem chtěla udělat to nejlepší. Bylo to pro mě obtížné, protože jsem zpívala jinak než na předchozích nahrávkách. Myslím si, že Tuomas napsal nejlepší refrén ve svém životě. Nikdy nebudeme hrát tuto píseň živě.

Feel For You

Tuomas: Struktura této písně se během nahrávání změnila více než 70-krát. Je potřeba abych ještě něco dodával?

Tarja: Zpívání Forever Yours jsem si užívala, protože se píseň během nahrávání stále měnila. Výsledek byl potom takový, jaký jsem si představovala. Je škoda, že je píseň tak krátká, ale je v ní velká myšlenka.

The Phantom of the Opera

Tuomas: Miluju celý muzikál Andrewa Lloyd Webera. Když jsem ho konečně viděl v Londýně, byl jsem naprosto ohromen. Potom jsem se rozhodl, že tato píseň bude dalším Nightwish coverem. A s výsledkem jsem spokojen.

Tarja: Své první hodiny zpěvu jsem začala brát ve svých patnácti letech právě kvůli této skladbě. Opravdu jsem si přála umět zpívat tak vysoko jako Sarah Brightmanová v této písni. Nakonec jsem ji ale interpretovala jinak, protože Tuomas mi vysvětlil, že nesnáší vysoké vokály Sarah Brightmanové na konci této písně. Takže jsme konečnou část změnili. Teď to zní jako začátek 3. světové války. Opravdu nemám ráda naši verzi. Ale čím více ji poslouchám, tím více jsem spokojená - to neznamená, že poslouchám naše alba každý den! Erm, kruci! Nejsem šťastná z toho, co jsem tady udělala.

Beauty of the Beast

Tuomas: Když jsme nahrávali a mixovali tuto píseň, tak jsem se snažil abychom ji vhodně zakončili. Beauty of the Beast reprezentuje všechno, za čím si Nightwish stojí. Doufám, že jsme dostatečně ctižádostiví na to, abychom ji zahráli živě. Už se nemůžu dočkat:o).

Tarja: Mám ráda pocity této skladby. Je to jedna z mých nejoblíbenějších písní, dává mi velmi mnoho. Byla jsem šťastná, že jsem ji mohla zpívat mým skutečným hlasem. Během nahrávání jsem zpívala s měkčím hlasem, protože si to písně vyžadovaly. Možná vám ukážu druhou stranu svého hlasu na dalším albu. Beauty of the Beast je možná nejupřímnější píseň jakou jsme kdy udělali. Zbytek řeknou texty.
TU som to našla xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama